עו"ד נדב שפירא

דיני משפחה וירושה מאז 1997

חיפה | תל אביב

בוא ותכנן את עתידך עכשיו!
וחתום על ייפוי כוח מתמשך!

בוא ותכנן את עתידך עכשיו!
וחתום על ייפוי כוח מתמשך!

מהו
ייפוי כוח מתמשך?

ייפוי כוח מתמשך הוא כלי משפטי חדש יחסית, המאפשר לך לתכנן את עתידך ולמנות אדם (או יותר מאדם אחד) שיוכל לפעול בשמך לטיפול בנושאי רכוש, נושאים רפואיים ונושאים אישיים – במידה ותיפגע יכולתך לקבל החלטות.

מי יקבע מי ידאג לך בעתיד?

עד לאחרונה, כאשר אדם היה מאבד את כשירותו המשפטית היו הקרובים אליו פונים לבית המשפט על מנת שימנה לו אפוטרופוס שיוכל להחליט במקומו על ענייניו. בית המשפט היה ממנה אפוטרופוס שלא בהכרח היה האדם בו היית בוחר בעצמך לו היית יכול לעשות זאת.

במנגנון החדש – ייפוי כוח מתמשך – אתם בעצם קובעים מראש מי ימונה כמיופה כוח לדאוג לעניינכם ולא משאירים את ההחלטה בידי בית המשפט או הסובבים אתכם.

בנוסף יכול הממנה להשאיר הוראות כלליות או ספציפיות למיופה הכוח לפיהן עליו לפעול בתחום האישי, הרפואי והרכושי.

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

כל אדם שרוצה לקבוע בעצמו מראש מי האנשים שיטפלו בו כאשר הוא יאבד את היכולות לעשות זאת וכל אחד שהיה רוצה להשאיר לממונה הוראות מקדימות באשר לאופן הטיפול בתחומי הבריאות, הרכוש וכן בעניינים האישיים.

איך עושים ייפוי כוח מתמשך?

את ייפוי הכוח ניתן לערוך רק אצל עו"ד שעבר הכשרה ייעודית והוסמך לכך על-ידי האופוטרופוס הכללי. ייפוי הכוח המתמשך מופקד ע"י עורך הדין במשרד המשפטים (האופוטרופוס הכללי) ונכנס לתוקפו בהתאם "למנגנון ההפעלה" שקבע הממנה (אתם!) מראש בעת עריכת ייפוי הכוח.

בשל טעות הרווחת בקרב הציבור, אנשים נוטים לחשוב שהצוואה יכולה להסדיר גם את הטיפול בהם, שעה שלא יהיו מסוגלים לדאוג לעצמם.

יש לשים לב לכך שהוראות צוואה נכנסות לתוקף רק לאחר פטירתו של המצווה.

לעומת זאת, ייפוי כוח מתמשך נכנס לתוקפו בעודכם בחיים, כאשר אינכם מסוגלים לבצע החלטות בעצמכם.

רק עריכת ייפוי כוח תבטיח את זהות המטפל בענייניו בעניינים האישיים, הרפואיים והרכושיים של אדם ע"פ הוראותיו, ורק במסמך שכזה ניתן לתת הוראות מקדימות על אופן הטיפול.

היתרונות של ייפוי כוח מתמשך

עריכת ייפוי כוח מתמשך מאפשרת לנו לקבוע את זהותו של הגורם שיחליט בענייניו בעתיד וכן להותיר הוראות מקדימות כיצד לנהוג בעניינים האישיים, הגוף והרכוש.

ביטחון ושקט נפשי במקום הסתמכות על נכנותם ורצונם של אחרים לקבוע את עניינך.

שמירה על שלום המשפחה ומניעת סכסוכים משפחתיים, התלבטויות ומחלוקות שעשויות להתעורר במקרה שהתעורר הצורך לקביעת החלטות הנוגעות לגופו, רכושו, בריאותו ורווחתו של מייפה הכוח במצב בו הוא אינו כשיר לעשות כן.

חיסכון בבירוקרטיה וזמן בכך שקיימת מעורבות מינימלית ביותר של המדינה בענייניו האישיים, הבריאותיים והכספיים של מייפה הכוח. ללא מעורבות בתי המשפט וללא הליך בירוקרטי מסורבל של מינוי אפוטרופוס בו קובע בית המשפט את גורלך.

מדוע דווקא
אצלנו?

עו"ד נדב שפירא הינו בעל ההסמכה הנדרשת מטעם משרד המשפטים לעריכת ייפוי כוח מתמשך, מומחה בתחום דיני המשפחה והירושה למעלה מ 20 שנה, עובדה המקנה לו ולצוות משרדו יכולת ראייה כוללת המאפשרת את בניית המעטפת האישית הנדרשת לצורך תכנון עתידו לכל אחד מלקוחות המשרד.

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

שלח מייל
phone
חיוג מהיר
whatsapp
שלח וואטס אפ
דילוג לתוכן