דיני ירושה וצוואות

עריכת צוואות

לאורך השנים אתם צוברים הון, נכסים ורכוש. האם שאלתם את עצמכם מה יקרה לכל מה שצברתם לאחר מותכם?

בניגוד לדעה הרווחת, צוואה אינה מסמך משפטי המיועד למבוגרים ולחולים בלבד, כי אף אחד מאיתנו אינו יודע מתי יגיע זמנו. זכרו שככל שלא תותירו אחריכם צוואה, לא תוכלו לשלוט בגורל רכושכם וגורלו ייקבע בהתאם להוראות חוק הירושה שלרוב אינן תואמות את רצון המוריש.

דמיינו מצב בו בן הזוג הלך לעולמו והותיר את רעייתו עם ילדים וללא צוואה:
במקרה שכזה ובמידה והילדים עדיין קטינים, סיטואציה שכזו תחייב את בת הזוג לקבל את אישור האפוטרופוס הכללי לכל פעולה שכרוכה ברכוש שירשה במשותף עם ילדיה הקטינים בהתאם להוראות החוק (כגון מכירת הדירה, רכישת דירה חלופית ועוד).

אם הילדים בגירים, סיטואציה שכזו תחייב את בת הזוג לקבל את אישורם לכל פעולה שתרצה לבצע ברכוש המשותף שירשו במשותף בהתאם להוראות החוק.

לכן דווקא היום, גם אם עריכת צוואה נראה לכם כמו נושא רחוק ושולי, חשבו על העתיד וכתבו צוואה שתסדיר את ענייניכם, תבטיח את עתיד משפחתכם ותשמור על שלמותה.

 זכרו שצוואות הן כלי משפטי רב-עוצמה, המשפיע על היקרים לכם, לכן, בסוגיה מורכבת זו מומלץ להתייעץ עם מומחים: משרד עורכי הדין נדב שפירא.

הניסיון המעשי העשיר של עו"ד נדב שפירא בניהול תיקי צוואות מזה 25 שנה, כמו גם בניהול תיקים רבים בנושא עיזבונות, יאפשר לכם להסדיר, עוד היום, את עתידכם האישי ואת גורלו של רכושכם וליהנות מהשקט הנפשי הנובע מהידיעה שעשיתם את הדבר הנכון בשבילכם, בשביל בן/בת הזוג ובשביל הילדים.

במשרד עורכי דין נדב שפירא נלמד את המארג המשפחתי שלכם, נערוך מיפוי לרכוש הנמצא בבעלותכם ונתפור עבורכם אישית את הצוואה המתאימה לכם:

  • צוואה אישית.
  • צוואה הדדית בין בני הזוג, הכוללת מחויבות הדדית וחוזית למניעת שינוי חד-צדדי ללא הודעה לבן/בת הזוג.
  • צוואה מתועדת בווידאו.
  • צוואה המלווה במומחה רפואי המעיד על כשירותכם בזמן כתיבתה (במידת הצורך).
  • צוואה נוטריונית, המשמשת ראייה מספקת בהליך משפטי ומקטינה את האפשרות לביטולה בהליך התנגדות לקיום צוואה.

הצוואה תבטיח שהעיזבון שלכם ינוהל בהתאם לרצונכם, ובהתאם להשקפת עולמכם, זאת באמצעות מנגנונים מובנים לשמירת הירושה: הפרשת כספים ליורשים בגילאים שונים, התייחסות ליורשים אשר יצאו לפרק ב' בחייהם ולילדיהם, קביעת מעמדם של הידועים בציבור ומתן מענה לסוגיות רבות נוספות.

דיני ירושות וצוואות
לפרטים נוספים מלאו פרטים בטופס, וניצור אתכם קשר בהקדם
שלח מייל
phone
חיוג מהיר
whatsapp
שלח וואטס אפ
דילוג לתוכן